MINUN SATAKUNTANI – akvarellinäyttely

Päivitetty: 1. lokak. 2021

Pian koittaa H-hetki: Suomen Akvarellitaiteen yhdistyksen minun seutuni-teemalla avautuu Akvarellitaiteen näyttely PORIS-popup-galleriassa 25.9.21. Avajaiset lauantaina 25.9.21 klo 16-18. Näyttelyn avaa Porin kulttuuriyksikön päällikkö Jyri Träskelin.


Yhteistyössä aQARTetti-ryhmän, Harjavallan Seudun Taideseuran, Porin kaupungin kulttuuriyksikön, Satakuntaliiton ja Suomen Akvarellitaiteen yhdistyksen kesken.

Aika: 25.9.-23.10. 2021

Paikka: PORIS, Pop-Up-galleria kävelykadulla

Yrjönkatu 13, 28100 Pori

Avoinna: ma-pe 12-18, la-su 12-15

Avajaiset: Porin päivänä 25.9.21 klo 16 (avajaiset pidetään, mikäli pandemiatilanne sen mahdollistaa)


Minun Satakuntani- näyttelyn teema on SATAKUNTA. Annettua teemaa saa tulkita vapaasti akvarellin keinoin.

Juryttäjäna toimi kuvataiteilija, TaM Tatsuo Hoshika.


Meikäläinen mukana kahdella työllä.


#minunseutuni #akvarellitaideSiirtolapuutarhassa, 31x41cm, 2021, vesiväri paperille. Minulle yksi rakkaimpia paikkoja, Hevosluodon siirtolapuutarha. Satakunnan väreissä tietysti, sininen ja keltainen.


Kokemäenjoki ja kolme luotoa, 31x41cm, 2021, vesiväri paperille Luodot ovat vas. Kvistinluoto, taaimmainen Raatimiehenluoto ja oikealla Pajukarit. Satakunnan väreissä tietysti, sininen ja keltainen. Tämän näkymän ohitan aina pyöräillessäni siirtolapuutarhalle Hevosluotoon.33 katselukertaa0 kommenttia

Viimeisimmät päivitykset

Katso kaikki